Σε θετικό πρόσημο γυρνάει η χρηματιστηριακή αγορά καθώς ανακάμπτουν οι τραπεζικές μετοχές, με τον Γενικό Δεικτη να αναζητεί την σταθεροποίηση του στα επίπεδα των 920 μονάδων σε μια συνεδρίαση που χαρακτηρίζεται από συνεχείς ήπιες μεταβολές.
Στις 16:40 ο Γενικός Δείκτης καταγράφει άνοδο 0,60% στις 924,93 μονάδες με την αξία των συναλλαγών να ανέρχεται στα 55,08 εκατ. ευρώ.
Ο τραπεζικός δείκτης που υποχωρούσε λίγο πριν τις 15.00 κατά 0,80% και μόνο η μετοχή της Εθνικής διατηρούσε θετικό πρόσημο, καταγράφει κέρδη 0,53%. Η Alpha παρουσιάζει πτώση -0,38%. Η Εθνική συνεχίζει την ανοδική της πορεία καταγράφοντας κέρδη 2,37%, με την Τράπεζα Πειραιώς να σημειώνει κέρδη 0,43% και η Eurobank να βρίσκεται σε θετικό πρόσημο με άνοδο 0,76%.