Επεισόδια σημειώθηκαν τα μεσάνυχτα στην πλατεία Αγίου Ιωάννου, στην περιοχή της Αγίας Παρασκευής, όταν νεαροί πέταξαν αντικείμενα σε αστυνομικούς που έσπευσαν στο σημείο για να τους κάνουν σύσταση να διαλυθούν καθώς υφίσταται ακόμα η απαγόρευση των συναθροίσεων άνω των δέκα ατόμων για την αποφυγή εξάπλωσης του κορονοϊού.
Σύμφωνα με αστυνομικές πηγές, περίπου 400 νεαροί είχαν συγκεντρωθεί στο σημείο και έπιναν, πραγματοποιώντας ένα αυτοσχέδιο πάρτι. Καθώς ισχύουν ακόμα περιοριστικά μέτρα με στόχο την προστασία από τον κορονοϊό, η αστυνομία έσπευσε ώστε να διαλυθεί το πλήθος που είχε συγκεντρωθεί. Μετά την αστυνομία, έκαναν την εμφάνιση τους, δυο διμοιρίες των ΜΑΤ, με τους νεαρούς μόλις είδαν τους αστυνομικούς να φτάνουν στο σημείο άρχισαν να πετούν εναντίον τους μπουκάλια, πέτρες, και διάφορα άλλα αντικείμενα.
Η ένταση κλιμακώθηκε στους γύρω δρόμους ενώ έπεσαν και βόμβες μολότοφ, με τους νεαρούς να βάζουν και φωτιές σε κάδους. Οι αστυνομικοί των ΜΑΤ χρησιμοποίησαν χημικά για να απομακρύνουν τα άτομα που είχαν συγκεντρωθεί, ενώ στο σημείο είχε φτάσει και ο δήμαρχος Βασίλης Ζορμπάς.
Η ηρεμία στην περιοχή αποκαταστάθηκε μισή ώρα μετά τα μεσάνυχτα, με την Αστυνομία μέχρι στιγμής να μην έχει προχωρήσει σε προσαγωγές.