Μεγάλη επιχείρηση για την αντιμετώπιση του παρεμπορίου πραγματοποιήθηκε σήμερα, Πέμπτη 26 Σεπτεμβρίου, στην εμποροπανήγυρη της Λάρισας.
Η επιχείρηση πραγματοποιήθηκε υπό τον συντονισμό του Συντονιστικού Κέντρου Αντιμετώπισης Παρεμπορίου (ΣΥΚΕΑΑΠ) της Γενικής Γραμματείας Εμπορίου και Προστασίας Καταναλωτή του Υπουργείου Ανάπτυξης και Επενδύσεων σε συνεργασία με τις τοπικές αρχές: Αστυνομική Διεύθυνση, Δημοτική Αστυνομία και Διεύθυνση Ανάπτυξης - Τμήμα Εμπορίου της Περιφερειακής Ενότητας Λάρισας.
Εντοπίστηκε επιχείρηση πώλησης απομιμητικών προϊόντων και κατασχέθηκαν δεκάδες παράνομα προϊόντα όπως τσάντες, πορτοφόλια, σακίδια κ.ά. που έφεραν επώνυμα σήματα. Η επιχείρηση συνδέεται με ευρύτερο κύκλωμα προώθησης απομιμητικών προϊόντων εκτός της περιοχής και το οποίο διερευνάται από την ΕΛΑΣ.
![Pareborio_larisa](/sites/default/files/styles/embedded/public/2019-09/pareborio_larisa_2.jpg?itok=99K7cIlC)
![Pareborio_larisa](/sites/default/files/styles/embedded/public/2019-09/pareborio_larisa_1.jpg?itok=KeOh1aFB)